Miłomłyński Kongres Kultury

Napisane przez  Czwartek, 24 listopad 2016 21:24

Franciszek Brzozowski wyszedł z ciekawą inicjatywą, która może pomóc w poszerzeniu oferty edukacyjnej, kulturowej oraz sportowej w naszym mieście. Tym impulsem ma być Miłomłyński Kongres Kultury i Aktywizacji Społecznej, który odbędzie się 2 grudnia w MGOK Miłomłyn.

 

Zamieniliśmy kilka zdań z organizatorem:

 

M24: Co Cię skłoniło do organizacji kongresu?

 

Franciszek Brzozowski: Olbrzymia potrzeba działania na rzeczy kultury, edukacji, sportu w Gminie Miłomłyn. Ideą kongresu jest wskazanie rozwiązań na poprawę sytuacji w tych sferach, ale również ukazanie tego co tak naprawdę się dzieje w Gminie Miłomłyn pod względem rozwoju człowieka.

 

M24: Jeżeli pojawią się propozycje rozwiązań, to co dalej?

 

Franciszek Brzozowski: Osobiście zadowolę się tym, że one będą. Zbyt dużo mówi się o problemach, a brakuje przedstawienia konkretnych rozwiązań. Sukcesem będzie znalezienie takich, które będą łączyły wiele środowisk. Wtedy, z pewnością, presja do ewentualnych zmian będzie duża. Myślę, że samorząd dostrzeże potrzeby, gdy będą one głośno wyartykułowane.

 

M24: Przewidujesz trzy panele dyskusyjne: kultura, sport, edukacja. Niesamowicie szerokie obszary. Zadam techniczne pytanie. Czy panele odbędą się po sobie i czy będziesz moderować dyskusję?

 

Franciszek Brzozowski: Będę starał się w pełni kontrolować dyskusję. Mam przygotowane konkretne tematy, które chciałbym poruszyć, ale będę także otwarty na propozycję uczestników.

 

M24: Dyskusja i działanie w zaproponowanych obszarach dotyczy w zasadzie każdego z nas. Czy do każdego kierujesz zaproszenie na to spotkanie? Mam tu na myśli przede wszystkim wiek.

 

Franciszek Brzozowski: Na spotkanie może przyjść każdy. Uważam nawet, że jest to rodzaj obywatelskiego obowiązku. Powinno być nas jak najwięcej w imię odpowiedzialności za to co dzieje się w naszej gminie. Moim marzeniem jest sala wypełniona po brzegi.

 

M24: Jeżeli ta dyskusja pozostanie tylko na poziomie Internetowego portalu, to nie będziemy mogli oczekiwać od oferty naszego miasta nic więcej. Wiem, że warto się odważyć i przyjść, bez względu na to co robimy na co dzień i jakie mamy poglądy. To spotkanie jest nam bardzo potrzebne - możemy wiele zyskać. Więc do zobaczenia! Dzięki za rozmowę.

 

Czytany 665 razy Ostatnio zmieniany Czwartek, 24 listopad 2016 21:43

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Portal Miłomłyn24.pl - pozytywna strona miasta powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi osób dla których Miłomłyn jest wyjątkowo ważnym miejscem. Portal jest niezależny i w zamyśle ma być budowany przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy Miłomłyn. Jeżeli dzieje się wokół was coś ciekawego albo niepokojącego zróbcie zdjęcie, napiszcie artykuł i prześlijcie na nasz adres e-mail: redakcja@milomlyn24.pl Każdy problem jest ważny i to od was zależy czy zostanie zauważony i rozwiązany. Zachęcamy do ustawienia strony Milomlyn24.pl jako strony startowej w waszych przeglądarkach ponieważ: "Nic o nas bez nas!"

Goraca Linia

...
Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Kultura Miłomłyński Kongres Kultury