Posiedzenie Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego

Kanał Elbląski - taka jest obowiązująca nazwa geograficzna kanału, który ponad 150 lat temu zaczęto ...

Stanisław Gorczyca Sekretarzem w Olsztynie

Po ostatnich wyborach parlamentarnych olsztyński sekretarz Mirosław Pampuch zdobył mandat poselski. ...

Senator RP Bogusława Orzechowska

Według nieoficjalnych wyników Pani Bogusława Orzechowska została senatorem. Zdobyła około 35% głosów...

Miłomłyn chce do sejmu i senatu

Za kilka godzin zapadnie cisza... cisza wyborcza. Kandydaci do sejmu i senatu pierwszy raz w Miłomły...

Róża Krześniak "jednynką" w Nowoczesnej.PL

Inicjatywa polityczna Ryszarda Petru według większości dotychczasowych sondaży uzyska przełożenie na...

Miłomłyn chce do sejmu i senatu

Napisane przez  Piątek, 23 październik 2015 14:12
Miłomłyn. Kandydaci w wyborach parlamentarnych 2015 Miłomłyn. Kandydaci w wyborach parlamentarnych 2015

Za kilka godzin zapadnie cisza... cisza wyborcza. Kandydaci do sejmu i senatu pierwszy raz w Miłomłynie tak bardzo uśmiechali się do nas ze słupów ogłoszeniowych, płotów, przyczep, lad sklepowych, a nawet  z budynku Domu Kultury. Ilość materiałów wyborczych jakie można było znaleźć w Miłomłynie wydaje się ogromna. Również po raz pierwszy, na listach wyborczych znajdziemy, aż cztery nazwiska związane z Miłomłynem. Do sejmu startuje tylko jedna osoba z Miłomłyna, ale za to z pierwszego miejsca na liście.  Tą osobą jest Róża Krześniak. O jej starcie pisaliśmy zaraz po opublikowaniu oficjalnej informacji.

 

Na listach do senatu znajdziemy już trzy nazwiska związane z Miłomłynem. Są to Stanisław Gorczyca, Bogusława Orzechowska i Marcin Woźniak mieszkający w Iławie. O ostatnim kandydacie pisaliśmy rok temu w tekście Marcin Woźniak. Doradca czy iluzjonista?. Kampania w starciu z faktami jakie były wymienione w tamtym artykule jawi się jako bardzo nieautentyczna. Pani Bogusława Orzechowska dała się w Miłomłynie poznać przede wszystkim jako lekarka. Opinie czy dobrą czy złą są podzielone. Nie zamierzam rostrzygać tego sporu.  Niestety podczas kampanii i debat telewizyjnych oraz radiowych nie zaprezentowała się z tej lepszej strony.

 

Do senatu kandyduje w naszym okręgu jeszcze jedna osoba, nie związana ani z Miłomłynem, ani z naszym okręgiem wyborczym. Jest to Wojciech Maksymowicz. Fakty przemawiają za tym, że jest to dobry dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM. Politycznie reklamuje się jako niezależny i to mija się z faktami. Komitet rzeczywiście jest niezależny, ale Pan Maksymowicz startuje z poparciem PSL... Wcześniej współpracował z różnymi inicjatywami politycznymi. Jego start w naszym okręgu to ciekawy test JOWów. Okręg jest jednomandatowy, a kandydata właściwie można nazwać spadochroniarzem, bo bliższy jest mu okręg Olsztyński.

 

Na kogo zagłosujemy w niedzielę? Niektórzy pewnie jeszcze dziś nie znają odpowiedzi na to pytanie. W naszym regionie największe poparcie według sondaży ma Platforma Obywatelska, którą reprezentuje Stanisław Gorczyca. Jest to z pewnością najsprawniejszy polityk wśród przedstawicieli Miłomłyna. W ostatnich wyborach samorządowych do sejmiku województwa kandydował inny sprawny polityk - Gustaw Marek Brzezin. Tym razem nie wziął udziału w wyborach. W rodzinnej gminie Miłomłyn zdobył rok temu dobry wynik. Krótko po wyborach został marszałkiem województwa.

 

Ciekawe jak mieszkańcy gminy Miłomłyn zagłosują tym razem.

 

Pamiętajcie, że w sobotę i niedzielę trwa cisza wyborcza a komentowanie powyższego artykułu w tym czasie może być łamaniem prawa za. "Redakcja" nie ponosi odpowiedzialności za łamanie ciszy wyborczej. Każdy komentator bierze odpowiedzialność na siebie.

Czytany 755 razy Ostatnio zmieniany Piątek, 23 październik 2015 15:29

Komentarze   

0 #1 Ja 2015-10-23 16:11
A jakież to, tak dobre wykształcenie, o którym mówiłeś Pan w przedwczorajszej debacie, masz Pan,Panie Woźniak?
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Portal Miłomłyn24.pl - pozytywna strona miasta powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi osób dla których Miłomłyn jest wyjątkowo ważnym miejscem. Portal jest niezależny i w zamyśle ma być budowany przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy Miłomłyn. Jeżeli dzieje się wokół was coś ciekawego albo niepokojącego zróbcie zdjęcie, napiszcie artykuł i prześlijcie na nasz adres e-mail: redakcja@milomlyn24.pl Każdy problem jest ważny i to od was zależy czy zostanie zauważony i rozwiązany. Zachęcamy do ustawienia strony Milomlyn24.pl jako strony startowej w waszych przeglądarkach ponieważ: "Nic o nas bez nas!"

Goraca Linia

...
Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Nasz Powiat Miłomłyn chce do sejmu i senatu