Posiedzenie Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego

Kanał Elbląski - taka jest obowiązująca nazwa geograficzna kanału, który ponad 150 lat temu zaczęto ...

Stanisław Gorczyca Sekretarzem w Olsztynie

Po ostatnich wyborach parlamentarnych olsztyński sekretarz Mirosław Pampuch zdobył mandat poselski. ...

Senator RP Bogusława Orzechowska

Według nieoficjalnych wyników Pani Bogusława Orzechowska została senatorem. Zdobyła około 35% głosów...

Miłomłyn chce do sejmu i senatu

Za kilka godzin zapadnie cisza... cisza wyborcza. Kandydaci do sejmu i senatu pierwszy raz w Miłomły...

Róża Krześniak "jednynką" w Nowoczesnej.PL

Inicjatywa polityczna Ryszarda Petru według większości dotychczasowych sondaży uzyska przełożenie na...

Posiedzenie Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego

Napisane przez  Wtorek, 26 styczeń 2016 17:55
http://www.zwiazekkanalu.pl/o-zwiazku/ http://www.zwiazekkanalu.pl/o-zwiazku/

Kanał Elbląski - taka jest obowiązująca nazwa geograficzna kanału, który ponad 150 lat temu zaczęto budować w Miłomłynie. Dzięki użytemu zabiegowi w nazwie  związku utworzonego w 1997 roku pojawiają się nazwy zarówno Ostródy, Elbląga jak i Iławy. Najważniejsze cele związku to:

  • promocja Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego oraz Gmin członków niniejszego Związku,
  • tworzenie warunków do zagospodarowania Kanału i terenów związanych z Kanałem,
  • tworzenie warunków rozwoju turystyki

Dnia 26 stycznia odbyło się posiedzenie związku. Miłomłyn reprezentują w nim Burmistrz Stanisław Siwkowski i Paweł Jaskółowski, który w związku pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Na posiedzeniu przyjęto budżet na rok 2016. Środki własne związku są dość skromne, ponieważ pochodzą ze składek członków, które wynoszą 15 groszy od jednego mieszkańca. W przypadku składki Miłomłyna jest to zaledwie 767 złotych. Wśród planowanych zadań w roku 2016 znalazło się między innymi przygotowanie aplikacji mobilnej poświęconej Kanałowi oraz wydanie publikacji.

 

Nowi członkowie związku?

Cezary Wawrzyński złożył do rozważenia propozycję zaproszenia do związku powiatów ostródzkiego, iławskiego i elbląskiego oraz Gminy Wiejskiej Elbląg. Umożliwia to niedawna zmiana przepisów w tej materii. Jest to bardzo ciekawy pomysł, który wpłynąłby z pewnością pozytywnie na ujednolicenie działań związanych z promocją Kanału Elbląskiego.

 

Na UNESCO trzeba będzie trzeba jeszcze poczekać
Mimo, że wniosek o wpisanie Kanału na listę UNESCO został złożony w 2014 roku sprawa nie nabrała zbyt dużego rozpędu administracyjnego. Nasz region odwiedziła stosowna komisja z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, ale jakiekolwiek dalsze ustalenia w tej sprawie zapadną do końca pierwszego kwartału 2016 roku.

 

 

Czytany 526 razy Ostatnio zmieniany Wtorek, 26 styczeń 2016 19:01

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Portal Miłomłyn24.pl - pozytywna strona miasta powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi osób dla których Miłomłyn jest wyjątkowo ważnym miejscem. Portal jest niezależny i w zamyśle ma być budowany przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy Miłomłyn. Jeżeli dzieje się wokół was coś ciekawego albo niepokojącego zróbcie zdjęcie, napiszcie artykuł i prześlijcie na nasz adres e-mail: redakcja@milomlyn24.pl Każdy problem jest ważny i to od was zależy czy zostanie zauważony i rozwiązany. Zachęcamy do ustawienia strony Milomlyn24.pl jako strony startowej w waszych przeglądarkach ponieważ: "Nic o nas bez nas!"

Goraca Linia

...
Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Nasz Powiat Posiedzenie Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego