Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miłomłynie

W najbliższą sobotę 10 grudnia 2016 roku na rynku w Miłomłynie będziemy mogli wziąć udział w kiermas...

Nawałnica w Miłomłynie łamała drzewa i niszczyła budynki

Wystarczyło 10 minut by nawałnica, która przeszła przez Miłomłyn wyrządziła dziesiątki szkód. Deszcz...

Stowarzyszenia z Miłomłyna sięgają po duże pieniądze!

Kiedy spotyka się grupa ludzi, która ma wspólne cele i chce je realizować, zawsze wyjdzie z tego coś...

Oceń samorządowców z Gminy Miłomłyn!

  Gazeta Ostródzka postanowiła zorganizować plebiscyt na Najlepszego Samorządowca Powiatu Ostró...

Danuta Marciniak o planach uzdrowiskowych gminy w TVP 3 Olsztyn

Danuta Marciniak z Urzędu Miasta i Gminy Miłomłyn, była gościem programu poranek w TVP3 Olsztyn w dn...

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Miłomłynie!

Napisane przez  Sobota, 14 listopad 2015 12:52

Przygotowania do XXXI Światowego Dnia Młodzieży – Kraków 2016 trwają w najlepsze. Wraz z przygotowaniami organizacyjnymi ważne jest tez przygotowanie duchowe – modlitwa. Ważnym etapem przygotowania duchowego jest pielgrzymowanie po Polsce symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, które delegacja polskiej młodzieży otrzymała od papieża Franciszka w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia 2014.

 

Również i do Miłomłyna w najbliższą niedzielę zawitają te niezwykłe znaki.

 

Historia krzyża Światowych Dni Młodzieży jest bardzo ciekawa.

25 marca 1983 r. Ojciec Święty, przybył do kościoła Sancti Stephani Aetiopum w Ogrodach Watykańskich, by dokonać otwarcia Jubileuszowego Roku Odkupienia. Tam oczekiwali na Papieża kardynałowie, biskupi, kapłani oraz alumni. Przybyła także młodzież, która przyniosła prosty, drewniany, duży Krzyż o wymiarach: 380 cm x 175 cm. Spontaniczną decyzją papieża został on włączony do procesji pokutnej, w której młodzież niosła go, przechodząc przez plac św. Piotra i zatrzymując się w atrium Bazyliki św. Piotra. Jan Paweł II podszedł do Drzwi Świętych. Uderzył je trzy razy ozdobnym młotkiem i, wypowiadając słowa: „Otwórzcie drzwi sprawiedliwości”, dokonał otwarcia Roku Świętego. Po otwarciu Drzwi Świętych Ojciec Święty przeszedł przez nie, jako pierwszy pielgrzym. Tuż za Papieżem, przez Drzwi Święte przeszła młodzież z dużym drewnianym Krzyżem. Krzyż ten został następnie ustawiony obok konfesji św. Piotra i stał się znakiem Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia. Przebywał tu aż do zakończenia Roku Świętego w Niedzielę Wielkanocną 22 kwietnia 1984 r. Ojciec Święty dokonał wówczas zamknięcia Drzwi Świętych. Zaraz po tej ceremonii, w atrium Bazyliki św. Piotra, Jan Paweł II przekazał Krzyż Roku Świętego młodzieży.

 

Pragnieniem Ojca Świętego było, by Krzyż nie był zamknięty w świątyni, ale by podróżował po całym świecie głosząc prawdę o zmartwychwstaniu i odkupieniu. Powiedział wtedy: „Umiłowani młodzi, u kresu Roku Świętego powierzam wam znak tego Roku Jubileuszowego: Krzyż Chrystusa. Ponieście go na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie” (L’Osservatore Romano, wydanie polskie, 4/1984, s. 1).

 

To właśnie ten Krzyż Roku Świętego stał się Krzyżem Światowych Dni Młodzieży i to właśnie ten sam, obdrapany, nieco zniszczony, który był na wszystkich kontynentach, w państwach całego świata, przy którym modliły się tysiące ludzi, krzyż, który był świadkiem licznych nawróceń, wielu łez i duchowych przeżyć możemy adorować już w niedzielę o godzinie 14:30 w kościele w Miłomłynie. Będzie z nami Biskup Elbląski Jacek Jezierski.

Czytany 633 razy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Portal Miłomłyn24.pl - pozytywna strona miasta powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi osób dla których Miłomłyn jest wyjątkowo ważnym miejscem. Portal jest niezależny i w zamyśle ma być budowany przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy Miłomłyn. Jeżeli dzieje się wokół was coś ciekawego albo niepokojącego zróbcie zdjęcie, napiszcie artykuł i prześlijcie na nasz adres e-mail: redakcja@milomlyn24.pl Każdy problem jest ważny i to od was zależy czy zostanie zauważony i rozwiązany. Zachęcamy do ustawienia strony Milomlyn24.pl jako strony startowej w waszych przeglądarkach ponieważ: "Nic o nas bez nas!"

Goraca Linia

...
Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Nasze Miasto Symbole Światowych Dni Młodzieży w Miłomłynie!