Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miłomłynie

W najbliższą sobotę 10 grudnia 2016 roku na rynku w Miłomłynie będziemy mogli wziąć udział w kiermas...

Nawałnica w Miłomłynie łamała drzewa i niszczyła budynki

Wystarczyło 10 minut by nawałnica, która przeszła przez Miłomłyn wyrządziła dziesiątki szkód. Deszcz...

Stowarzyszenia z Miłomłyna sięgają po duże pieniądze!

Kiedy spotyka się grupa ludzi, która ma wspólne cele i chce je realizować, zawsze wyjdzie z tego coś...

Oceń samorządowców z Gminy Miłomłyn!

  Gazeta Ostródzka postanowiła zorganizować plebiscyt na Najlepszego Samorządowca Powiatu Ostró...

Danuta Marciniak o planach uzdrowiskowych gminy w TVP 3 Olsztyn

Danuta Marciniak z Urzędu Miasta i Gminy Miłomłyn, była gościem programu poranek w TVP3 Olsztyn w dn...

Rada Miejska zadecydowała o przyszłości gminy...

Napisane przez  Czwartek, 17 grudzień 2015 20:18

 

Dnia 16 grudnia w Urzędzie Miasta i Gminy odbyła się XVI Sesja Rady Miejskiej. Porządek obrad obfitował w bardzo istotne projekty uchwał – budżetu Miasta i Gminy Miłomłyn oraz w sprawie uchwalenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Miłomłyn.

 

Budżet Gminy na rok 2016 to jeden z najbardziej inwestycyjnych budżetów w historii Gminy. Najważniejszą inwestycją, którą zakończenie przewidziane jest na 2018 rok, jest modernizacja oczyszczalni ścieków w Miłomłynie. Budżet obejmuje również modernizację drogi Bynowo – Majdany oraz ulic: Potockiego, Jeziornej w Miłomłynie oraz Leśnej w Liwie.

 

Druga uchwała, to strategiczny dokument porządkujący układ przestrzenny gminy Miłomłyn. Głównym celem studium uwarunkowań było wyodrębnienie terenów na cele uzdrowiskowe, gdzie w przyszłość ma pojawić się inwestor, który miałby zapewnić miejsca pracy, a także rozwinąć Miłomłyn, jako miejscowość uzdrowiskową. W tej chwili Miłomłyn czeka na decyzję rządu, która pozwoli na rozpoczęcie kolejnych procedur pozwalających na aktywniejszą działalność Gminy w tej sprawie.

 

Kolejnym etapem po przyjęciu studium będzie uchwalenie Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Dokument ten ograniczy w znaczący sposób przeznaczenie gruntów w Miłomłynie. Rada określi w tym dokumencie na co będą mogły być przeznaczone konkretne działki na terenie który obejmie plan. Wkrótce napiszemy o tym więcej.

 

Oba dokumenty wyznaczyły pewne kierunki działania Gminy. Przede wszystkim włodarze dążą do uporządkowania spraw wodno-kanalizacyjnych, co zostanie zapoczątkowane modernizacją oczyszczalni. Po ukończeniu tej inwestycji należy się spodziewać wzmożonych inwestycji kanalizacyjnych na terenach, które do tej pory nie zostały przyłączone do sieci. Część tych inwestycji mogła być zrealizowana kilka lat temu, ale wówczas burmistrz zrezygnował z realizacji inwestycji i przyjęcia przyznanej dotacji na ten cel.

Czytany 1018 razy Ostatnio zmieniany Czwartek, 17 grudzień 2015 20:38

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Portal Miłomłyn24.pl - pozytywna strona miasta powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi osób dla których Miłomłyn jest wyjątkowo ważnym miejscem. Portal jest niezależny i w zamyśle ma być budowany przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy Miłomłyn. Jeżeli dzieje się wokół was coś ciekawego albo niepokojącego zróbcie zdjęcie, napiszcie artykuł i prześlijcie na nasz adres e-mail: redakcja@milomlyn24.pl Każdy problem jest ważny i to od was zależy czy zostanie zauważony i rozwiązany. Zachęcamy do ustawienia strony Milomlyn24.pl jako strony startowej w waszych przeglądarkach ponieważ: "Nic o nas bez nas!"

Goraca Linia

...
Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Nasze Miasto Rada Miejska zadecydowała o przyszłości gminy...