Kiermasz Bożonarodzeniowy w Miłomłynie

W najbliższą sobotę 10 grudnia 2016 roku na rynku w Miłomłynie będziemy mogli wziąć udział w kiermas...

Nawałnica w Miłomłynie łamała drzewa i niszczyła budynki

Wystarczyło 10 minut by nawałnica, która przeszła przez Miłomłyn wyrządziła dziesiątki szkód. Deszcz...

Stowarzyszenia z Miłomłyna sięgają po duże pieniądze!

Kiedy spotyka się grupa ludzi, która ma wspólne cele i chce je realizować, zawsze wyjdzie z tego coś...

Oceń samorządowców z Gminy Miłomłyn!

  Gazeta Ostródzka postanowiła zorganizować plebiscyt na Najlepszego Samorządowca Powiatu Ostró...

Danuta Marciniak o planach uzdrowiskowych gminy w TVP 3 Olsztyn

Danuta Marciniak z Urzędu Miasta i Gminy Miłomłyn, była gościem programu poranek w TVP3 Olsztyn w dn...

Stowarzyszenia z Miłomłyna sięgają po duże pieniądze!

Napisane przez  Niedziela, 01 maj 2016 07:59

Kiedy spotyka się grupa ludzi, która ma wspólne cele i chce je realizować, zawsze wyjdzie z tego coś dobrego. Liderzy, którzy wspierają środowiska lokalne są bezcenni. Ich działania wpływają bezpośrednio na jakość życia ludzi z ich środowisk. Okazuje się, że w Gminie Miłomłyn jest pod tym względem coraz lepiej. Stowarzyszenia z naszego terenu zainwestują w ludzi.

 

Dzięki współpracy i wspólnemu projektowi, trzy stowarzyszenia z naszej gminy zdobyły prawie 200 tysięcy złotych! Środki pochodzą z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich funkcjonującego przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Te organizacje to: Stowarzyszenie Razem dla Innych z Liwy, którego prezesem jest radna Joanna Dzika; Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Majdany Wielkie i okolic, którego prezesem jest radny Marek Grzęda, oraz Stowarzyszenie Liksajny Jutra, którego prezesem jest Jessika Skuza. Projekt będzie trwał dwa lata. W roku 2016, stowarzyszenia będą miały do dyspozycji kwotę 66200 zł, a w przyszłym roku 123 600 zł.

 

Nie są to jedyne organizacje z naszej gminy, które zdobyły duży grant w tym roku. W lutym została opublikowana lista rankingowa FIO 2016, ale z innego priotytetu. Wśród zakwalifikowanych do finansowania projektów znalazł się "Bo jak nie my, to kto!" Fundacji Aktywności na Mazurach, której prezesem jest Róża Krześniak. Jest to również dwuletni projekt z budżetem w wysokości 198701, 84 zł. Zajęcia w ramach tego projektu już się odbywają w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Miłomłynie. Uczestniczy w nich 40 dzieci z klas 4-6. W ramach zajęć odbywa się trening psychologiczny, warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, teatralne, plastyczne oraz wizyta studyjna.

 

Mozaika, która również złożyła wniosek do FIO, była blisko, ale tym razem nie dostała grantu.

 

Czytany 757 razy Ostatnio zmieniany Niedziela, 01 maj 2016 09:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Portal Miłomłyn24.pl - pozytywna strona miasta powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi osób dla których Miłomłyn jest wyjątkowo ważnym miejscem. Portal jest niezależny i w zamyśle ma być budowany przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy Miłomłyn. Jeżeli dzieje się wokół was coś ciekawego albo niepokojącego zróbcie zdjęcie, napiszcie artykuł i prześlijcie na nasz adres e-mail: redakcja@milomlyn24.pl Każdy problem jest ważny i to od was zależy czy zostanie zauważony i rozwiązany. Zachęcamy do ustawienia strony Milomlyn24.pl jako strony startowej w waszych przeglądarkach ponieważ: "Nic o nas bez nas!"

Goraca Linia

...
Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Nasze Miasto Stowarzyszenia z Miłomłyna sięgają po duże pieniądze!