Franciszek Brzozowski na podium po triathlonie w Suszu

Napisane przez  Środa, 09 lipiec 2014 16:41
źródło: https://www.facebook.com/pages/Fotolid/248150168708906 źródło: https://www.facebook.com/pages/Fotolid/248150168708906

W dniach 4-6 lipca do Susza po raz kolejny przyjechało setki sportowców, ludzi z żelaza którzy po raz kolejny próbowali walczyć ze swoimi możliwościami. Odbył się wówczas Susz Triathlon 2014. Impreza to duże przedsięwzięcie dla miasta liczącego niespełna 6 tysięcy mieszkańców. Na przestrzeni lat mocno wpisała się w kalendarz imprez w województwie. Wziął w niej udział młody sportowiec z Miłomłyna - Franciszek Brzozowski.

 

Oto jak relacjonował na fanpagu swój start:

 

"Nagrody!! Sukcesy!!
Trzeci zawodnik województwa Warmińsko-Mazurskiego!

Dzisiejszy dzień zapewne będę pamiętał bardzo długo.
Na dystansie sprinterskim (750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5750 m biegu) walczyłem z ponad 300- stoma zawodnikami i nieprzyjemną pogodą. Uznaję, że wygrałem tę walkę i dałem z siebie wszystko!

Pierwszy raz o miejscu na podium w zadecydowała 1 sekunda i ostatnie metry. Wyprzedzając ponad 20 zawodników podczas prawie 6 kilometrowego biegu wbiegłem na podium, i to nie jedno!

Najpierw okazało się, że system wgl. nie odnotował wyniku, a potem w całym zamieszaniu znalazłem się na 2 miejscu w kategorii M 18-24(w tamtym roku 3).

To jeszcze nie koniec...

Czekając na dekorację okazało się, że jestem 3 zawodnikiem naszego pięknego województwa! Tę walkę wygrałem finiszem, zapamiętanym na długo finiszem!

To był naprawdę owocny dzień!
Dziękuję za każdy doping!"

 

Szkoda, że z kalendarza imprez w Miłomłynie zniknął triathlon. Dotychczasowy organizator sprzedał swoją nieruchomość na terenie gminy i w związku z tym opuścił Miłomłyn. Samorządowcy nie podjęli trudu kontynuacji imprezy, która w zeszłym roku również do Miłomłyna ściągnęła wielu sportowców. Gazeta Olsztyńska pisała wówczas "Vitargo Winiec Triathlon stałym punktem na triathlonowej mapie polski!" No cóż, jednak nie.

 

źródło:

https://www.facebook.com/pages/Franciszek-Brzozowski/551674841558320?ref=ts&fref=ts

Czytany 32947 razy Ostatnio zmieniany Środa, 09 lipiec 2014 17:11

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Portal Miłomłyn24.pl - pozytywna strona miasta powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi osób dla których Miłomłyn jest wyjątkowo ważnym miejscem. Portal jest niezależny i w zamyśle ma być budowany przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy Miłomłyn. Jeżeli dzieje się wokół was coś ciekawego albo niepokojącego zróbcie zdjęcie, napiszcie artykuł i prześlijcie na nasz adres e-mail: redakcja@milomlyn24.pl Każdy problem jest ważny i to od was zależy czy zostanie zauważony i rozwiązany. Zachęcamy do ustawienia strony Milomlyn24.pl jako strony startowej w waszych przeglądarkach ponieważ: "Nic o nas bez nas!"

Goraca Linia

...
Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Sport Franciszek Brzozowski na podium po triathlonie w Suszu