II Miłomłyński Bieg Mikołajkowy za nami. Wyniki i rozmowa z organizatorem.

Napisane przez  Środa, 17 grudzień 2014 15:38
II Miłomłyński Bieg Mikołajkowy za nami. Wyniki i rozmowa z organizatorem. fot. Magda & Marta Petrykowska

II Miłomłyński Mikołajkowy bieg za nami. Po raz drugi jednym z uczestników był… orkan, tym razem Aleksandra. Było więcej trudności? Co udało się poprawić od poprzedniej imprezy?

 

- Pogoda to istotny czynnik przy przeprowadzaniu takich imprez, ale już amatorzy wiedzą, że biegać można w każdą pogodę, dlatego nie narzekam na warunki atmosferyczne. W tym roku postanowiłem dołączyć do programu imprezy Marsz Nordic Walking – frekwencja była słaba, ale zrobiłem to, by mieszkańcy mieli taką alternatywę spędzania wolnego czasu i mam nadzieję, że kiedyś z niej skorzystają.

 

II Bieg Mikołajkowy przyciągnął prawie 40 zawodników z całego województwa. Pasłęk, Morąg, Elbląg, Kurzętnik – to tylko niektóre miejscowości z których przyjechali zawodnicy, aby wziąć udział w Miłomłyńskim  biegu. Można narzekać, że z Gminy Miłomłyn pojawiło się tylko 5 zawodników, ale cieszy sam fakt, że jest ktoś, kto korzysta z możliwości startu – jest w to bardzo zaangażowany.

 

Imprezy, które organizuję nie muszą stać na wysokim poziomie organizacyjnym, są skierowane głównie do amatorów i mieszkańców Gminy Miłomłyn, aby sprawdzili się w czymś nowym i mile spędzili czas w „aktywnym” towarzystwie, ale poziom organizacji stale rośnie i z opinii jakie słyszałem po zawodach stoi na przyzwoitym poziomie – to napawa optymizmem.  

 

Z całą pewnością w 2015 roku będę dalej aktywnie działał w sferze organizacji imprez sportowych, po części czuję się odpowiedzialny za to, aby młodzi ludzi mieli możliwość aktywnego spędzania czasu. Jestem nie tylko sportowcem, ale również pedagogiem i animatorem sportu – to zobowiązuje do budowania systemu, który pobudzi społeczeństwo naszej gminy do aktywności sportowej.

 


 

Mijający rok był dla Ciebie pracowity – organizowałeś biegi, wziąłeś udział w kilkunastu startach, pod koniec sezonu kontuzja. Czy wszystko już dobrze? Jesteś zadowolony z wyników? Jakie sportowe plany na przyszły rok?

 

 Jestem człowiekiem, który musi ciągle coś robić. Zwłaszcza coś, co ma daleko idący cel. Takim zadaniem było stworzenie cyklu biegów w Miłomłynie, które będą aktywizować społeczność gminy i promować ją poza jej obszarem. Zorganizowałem 8 imprez sportowych, z których jestem bardzo zadowolony. Moja sportowa przygoda także była bardzo aktywna. Wziąłem udział w 12 startach, z których najważniejszy był w Malborku na dystansie 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km na rowerze, 21 km biegu). Wywalczyłem 3 miejsce wśród zawodników z województwa warmińsko – mazurskiego w Suszu i dołożyłem jeszcze kilka miejsc na podium. Sezon był bardzo udany, ale w końcówce dopadła mnie dość poważna kontuzja, która wykluczyła mnie na 3 miesiące z treningów. Aktualnie zaczynam budować formę od nowa, zobaczymy co z tego wyniknie, ale jestem dobrej myśli. W przyszłym roku planuje się dalej rozwijać i przede wszystkim więcej startować. Czuję się pewniejszy i chcę to wykorzystać, mam nadzieję, że przyszły sezon będzie co najmniej tak owocny jak obecny.

 


Czytany 794 razy Ostatnio zmieniany Środa, 17 grudzień 2014 15:53

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

Portal Miłomłyn24.pl - pozytywna strona miasta powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi osób dla których Miłomłyn jest wyjątkowo ważnym miejscem. Portal jest niezależny i w zamyśle ma być budowany przez wszystkich mieszkańców miasta i gminy Miłomłyn. Jeżeli dzieje się wokół was coś ciekawego albo niepokojącego zróbcie zdjęcie, napiszcie artykuł i prześlijcie na nasz adres e-mail: redakcja@milomlyn24.pl Każdy problem jest ważny i to od was zależy czy zostanie zauważony i rozwiązany. Zachęcamy do ustawienia strony Milomlyn24.pl jako strony startowej w waszych przeglądarkach ponieważ: "Nic o nas bez nas!"

Goraca Linia

...
Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Sport II Miłomłyński Bieg Mikołajkowy za nami. Wyniki i rozmowa z organizatorem.